Darmowy certyfikat SSL w WEBD.pl

Być może.. a może i nawet zapewne Was zaskoczymy – opcja ta jest dostępna na naszych serwerach już od jakiegoś czasu. Ale od początku. 🙂

Na naszej stronie WEBD.pl dostępne są do zakupu certyfikaty SSL, generowane i wystawiane przez wystawców typu Rapid czy Sectigo (Comodo Standard SSL) – z gwarancjami, logotypami do umieszczenia na stronach www i tym podobne. Cena ich nie jest zabójcza – start od 59zł brutto za roczny certyfikat SSL. No i opracowaliśmy już dla Was instrukcję zakupu, generowania i instalowania certyfikatu – o TUTAJ. Temat naprawdę łatwy, prosty i przyjemny.:)

Znamy się jednak nie od dziś (na szczęście) i widzimy, że niektórzy z Was prowadzą działalność budowania, tworzenia i utrzymywania stron www dla swoich Klientów na serwerach WEBD.pl. Dla „takich Was” wprowadziliśmy opcję darmowych i automatycznie generowanych certyfikatów SSL. Tak, tak, dzięki nim też zobaczycie zieloną/zamkniętą* kłódkę na stronie www. Magiczna opcja Auto-SSL na serwerach WEBD.pl dostępna jest oczywiście w cpanel – o tu:

Wystarczy kliknąć przycisk i poczekać – dla wszystkich domen podpiętych w danym Cpanel – certyfikat wystawi się i zainstaluje automatycznie, będzie się też automatycznie odnawiał. Ale uwaga! Domeny nie mogą mieć zainstalowanego żadnego innego certyfikatu w momencie uruchomienia procesu, w przeciwnym wypadku system je pominie.

Opcja automatycznie odnawianych, darmowych certyfikatów SSL w WEBD.pl dostępna jest w pakiecie Extra i Extra Pro – czyli w tych opcjach, które zakładają nielimitowaną ilość obsługiwanych domen. 🙂

Dla przypomnienia – pakiet z łatwością możecie zwiększyć w Waszych Panelach Klienta poprzez opcję Powiększ konto. 🙂

I voila! Pozdrawiamy sobotnio!

* w zależności od przeglądarki 😉

  1. Piszecie z uśmiechem: „Opcja automatycznie odnawianych, darmowych certyfikatów SSL w WEBD.pl dostępna jest w pakiecie Extra i Extra Pro – czyli w tych opcjach, które zakładają nielimitowaną ilość obsługiwanych domen.”
    Czyli damy wam za darmo coś, czego i tak większość nie wykorzysta, ale będziemy się chwalić, że u nas jest taka opcja. Za free!

    Długo oczekiwana możliwość skorzystania z „Let’s Encrypt” na serwerach webd została skierowana nie do tej grupy klientów, do której powinna trafić. Dajecie ją tym, którzy w zdecydowanej większości świadczą usługi dla innych i już od dawna kupują dla swoich klientów (za ich pieniądze) certyfikaty ssl.

    Na „Let’s Encrypt” czekali ci najmniejsi, ci, którzy mają niewielkie serwisy, często hobbystyczne i chcieliby zabezpieczyć komunikację oraz móc korzystać z dodatków udostępnianych przez Google chociażby. Bez https nie mają takiej szansy. To oni powinni być grupą docelową tego udogodnienia. Chyba czas szukać innego hostingu, który jako default oferuje możliwość skorzystania z darmowych ssl-i.

    1. Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Opcja darmowego Let’s Encrypt jest dostępna dla wszystkich klientów chociażby w Seohost. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.