Zakup certyfikatu SSL w WEBD.pl, czyli trudno, ale łatwo !

Drodzy nasi ! Bardzo cieszy nas fakt, iż tak poważnie podeszliście do tematu zabezpieczenia swoich stron www certyfikatem SSL. Wiemy, że Waszą motywacją jest przede wszystkim nowa polityka Google, której wejście w życie szerzej opisywaliśmy TUTAJ. Niezależnie od motywacji – jesteśmy pod wrażeniem Waszej świadomości w tym temacie.
Korzystając z faktu, iż na łamach tego bloga możemy przybliżać Wam choć odrobinkę poszczególne zagadnienia związane z utrzymywaniem stron www na WEBD.pl , dziś chcielibyśmy skupić Waszą uwagę na zamawianiu, wystawianiu i samej instalacji certyfikatu SSL. Opisywaliśmy już bowiem TU ich zróżnicowanie, jednak dostrzegamy w codziennych kontaktach z Wami, że te 3 kroki samego korzystania z certyfikatu potrafią Wam spędzać sen z powiek. Jeśli macie więc chwilkę, poczytajcie. Miejcie również w pamięci to, że ekipa WEBD.pl jest zawsze do Waszej dyspozycji.

Lekcja 1
Temat: Zamówienie certyfikatu SSL
Samo zamówienie powinno oczywiście nastąpić za pośrednictwem strony WEBD.pl Formularz rejestracyjny jest przystosowany i wystandaryzowany adekwatnie do wymogów instytucji certyfikującej czyli Comodo lub Rapid SSL.
Pytania, które zgłaszacie najczęściej dotyczą dwóch kwestii
1. E-mail administratora.
Tak, adres e-mail należy wybrać z listy, którą dla przykładu przedstawiamy poniżej. Wiemy, że najczęściej posiadacie inne adresy e-mail, pochodzące od domeny, niemniej miejcie prosimy w pamięci, że kupujecie certyfikat oparty o walidację DV (walidacja domeny) i wystawca certyfikatu życzy sobie istnienia właśnie takiego maila, nie innego, dla zweryfikowania poprawności wpisanych danych i posiadania domeny. Należy więc zaraz po złożeniu zamówienia lub jeszcze przed jego sfinalizowaniem – taką skrzynkę utworzyć w Cpanel na WEBD.pl


2. Oprogramowanie
Malutka podpowiedź znajduje się w znaku zapytania przy polu formularza. Jeśli certyfikat będzie instalowany na naszych serwerach – wybieramy z listy Cpanel lub WHM/Cpanel 🙂 o tak :

Lekcja 2
Temat: Wystawianie certyfikatu SSL
To będzie lekcja skrócona, możecie nawet założyć, że to taka godzina wychowawcza starych, dobrych czasów 🙂
Wspominaliśmy bowiem ciut wyżej, że niezbędny do wystawienia certyfikatu jest aktywny – wybrany podczas rejestracji adres e-mail administratora. Na tą skrzynkę przyjdzie korespondencja od wystawcy certyfikatu z magicznym linkiem do potwierdzenia. Kliknięcie linka i tym samym tak pozytywnie przeprowadzona walidacja zaskutkuje otrzymaniem plików certyfikatu (z wyjątkiem klucza prywatnego) na w/w skrzynkę.

Lekcja 3
Temat: Instalacja certyfikatu SSL
Ufff.. Mamy już certyfikat. Ale chwila, moment. Na stronie nadal brak magicznej zielonej kłódeczki. Do jej zaistnienia potrzebna nam jeszcze instalacja certyfikatu SSL na WEBD.pl Temat ułatwiliśmy. jak tylko się da. Po zaliczeniu dwóch poprzednich lekcji – certyfikat możecie zainstalować logując się do panelu Klienta WEBD.pl, w zakładce Twoje Produkty powinien widnieć już magiczny przycisk Instaluj. No to siup! Zielony komunikat zwrotny oznacza, że wszystko gotowe i teraz wystarczy tylko wywołać na swej stronie odpalanie przez https:// (zmiana URL w zapleczu strony lub wymuszenie takiego połączenia w .htaccess).

Nie krępujcie się pisać do nas lub dzwonić w razie chwilowych wahań czy niepewności. Pomożemy. I choć temat rozbity na 3 lekcje, są Tacy, którzy całe zagadnienie zamykają w 30 minut 🙂 Nie ma obaw. Grudniowo pozdrawiamy!

  1. trzeba podkreślić trzy kwestie, że jeśli te operacje nie znajdują odpowiedzi w postaci zielonej kłódki, to być może trzeba jeszcze trochę odczekać, dwa być może jest to kwestia cookies i cache przeglądarki i trzy potrzeba przekierowania w kodzie lub panelu z http na https.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.