Transfer domen – koniec 'cyrografu’.

Wspominaliśmy już pokrótce we wpisie o domenach, że istnieje możliwość ich transferu. Transfer to zmiana rejestratora, czyli zmiana firmy, której płacicie za domenę abonamenty roczne. Dlaczego wiedza o tej operacji jest tak istotna? Przychodzą nam choćby dwie najważniejsze kwestie do poruszenia.
Jeśli przez niedopatrzenie, zbieg niefortunnych okoliczności, absencję, awarię prądu czy brak środków – utracicie prawa do swej domeny, zazwyczaj jest ona przejmowana przez firmy, wystawiające domenę na aukcję. Możecie taką aukcję albo przeczekać, mając nadzieję, że nie znajdzie się chętny na zakup takiej domeny albo możecie wziąć w niej udział, odzyskując tym samym nazwę strony. Transfer w takim przypadku jest przydatny – możecie z tak zakupioną domeną wrócić do firmy, z którą byliście związani dotychczas.
Rzecz druga – z perspektywy Abonenta uważamy – bardzo istotna, mianowicie kwestia ceny. Przez te kilkanaście ładnych lat istnienia rynku domen – partnerstwo z NASK (rejestratorem nadrzędnym domen polskich) zawiązało bardzo wiele firm, a każda z nich indywidualnie nakłada marże na domeny. Możecie więc rozglądać się po rynku i transferować domeny, które niegdyś dostępne były do rejestracji w 2 czy 3 firmach. Z naszych obserwacji wynika, że najbardziej sugerujecie się ceną i faktem, iż w danej firmie posiadacie już hosting, chcąc tym samym obsługę waszej www powierzyć jednemu providerowi. Rozsądnie.
Jak wygląda transfer domen do webd.pl ? Procedura przenoszenia domeny jest banalnie prosta i nie wymaga znajomości działania strony www. Zarówno dla domen polskich jak i globalnych (.com .net .org itp.) potrzebny jest kod auth_info (auth_code). Kod jest ważny przez 30 dni i uzyskujecie go na podstawie wniosku złożonego u swego obecnego rejestratora. Każdy z rejestratorów może nadać własną procedurę uzyskiwania i przekazywania wniosku, dlatego nie jesteśmy w stanie przekazać aż tak szczegółowych informacji.
Ok, mamy kod – co dalej ? Przekazujecie go nam wraz z nazwą domeny – może być mailem na sprzedaz@webd.pl, czy wiadomością po zalogowaniu na webd.pl. Jeśli macie życzenie – może być nawet pocztą, choć to rozwiązanie odradzamy 😉
Zadaniem Biura Obsługi Klienta jest zgłosić domenę do transferu. I tu uwaga! Transfer domen do webd.pl jest zawsze darmowy. W przypadku domen polskich operacja nie zmienia ich okresu abonamentowego, w przypadku domen globalnych zaś – do abonamentu dodawany jest kolejny rok. Dlatego nie zdziwcie się, jeśli otrzymacie od nas fakturę na 48.00 brutto. Tyle bowiem wynosi odnowienie domeny globalnej w webd.pl 🙂
Teraz pozostaje tylko potwierdzić przeniesienie domeny przez kliknięcie linka (przyjdzie do Was e-mail w stylu – otrzymaliśmy zgłoszenie o transfer- jeśli potwierdzasz kliknij o tu). W tym momencie procedura transferu domeny jest zakończona, ustawienia samej domeny nie uległy zmianie, a Wy nie zaryzykowaliście ani chwilowej przerwy w działaniu usługi. Dodatkowo – jeśli zastanawiacie się również nad najlepszym hostingiem w webd.pl – chętnie doradzimy w sposobie przeniesienia plików.To co? Do dzieła! Czekamy na Was 🙂

 1. Podobają mi się Wasze usługi, niestety brak możliwości konfiguracji AntySpam sprawił, że nie dotarło do mnie zbyt wiele wiadomości, co klientów nie interesuje.
  W związku z tym – zmuszony jestem zrezygnować z Waszych usług, w trakcie czego właśnie jestem….

 2. My jesteśmy klientem WEBD.pl Naprawdę są dobrzy i co najważniejsze uczciwi! Dwa razy od nich odeszliśmy skuszeni tańszą ofertą i musieliśmy wracać po roku
  robiąc sobie kłopot przenoszenia domen i treści stron internetowych. Wówczas byli pomocni w przenoszeniu i porządkowaniu bez dodatkowych opłat i za każdym razem nas ponownie przyjmowali. Teraz nie przenosimy się już nigdzie bo w webd.pl nie podnoszą drastycznie cen, po roku jakiejś oszukańczej promocji. Mamy u nich 4 domeny i jesteśmy zadowoleni.
  Polecany WEBD.pl wszystkim klientom.
  Fundacja „Commodus”

 3. Korzystam w Waszych usług od przeszło 3 lat. Jestem bardzo zadowolony z oferowanych produktów. Co prawda ceny domen są troszkę zawyżone, ale za to hosting jest idealnie dopasowany cenowo do jakości oferowanych produktów. Będę dalej kontynuował współpracę i gorąco polecał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.